COACHING & GAMES

COACHING & GAMES

We are delighted to have Mr Binman on board as the title sponsor of the Bord na nÓg underage competitions for another year. Mr Binman have been great supporters of Limerick GAA for a number of years now and we look forward to making this a successful partnership to benefit the young sportspeople who compete in these competitions

FIXTURES 8TH – 14TH SEPTEMBER

Thursday 15th September Saturday 17th September Sunday 18th September Monday 19th September Wednesday 21st September

Under 13 Football Division 1 Championship semi final

Monaleen v Adare in Rathbane

Mungret St Pauls v Fr Caseys in Mick Neville Park at 18:30

Under 17 Hurling Division 1

Doon v Na Piarsaigh

Garryspillane v Monaleen

Bruff v Murroe Boher

Mungret St Pauls v Kildimo Pallaskenry

Under 15 Hurling Division 1 Championship semi final

Ahane v Monaleen in Cappamore at 11:00

Under 15 Football Division 3 Championship quarter final

Monagea v South Liberties

Hospital Herbertstown v St Patrick’s

Under 17 Football Division 2B

Ballybrown v Pallasgreen

Galbally v Ahane

Crecora minister v Na Piarsaigh

Under 13 Football Division 2 Championship semi final

Dromcollogher Broadford v Cill Mocheallog in Mick Neville Park

Ahane v Kildimo Pallaskenry in Rathbane at 19:00

Under 17 Hurling Division 3A

Killeedy Tournafulla v Croagh Kilfinny Rathkeale

Ballybricken Bohermore Fedamore v Templeglantine

Dromcollogher Broadford v Adare

Under 13 Football Division 3 Playoff

Ballybricken Bohermore Fedamore v Ballylanders in Fedamore at 11am

Under 15 Football Division 3 Shield quarter final

Pallasgreen v Ballybricken Bohermore

Bruff or Caherconlish v St Kieran’s

Under 17 Football Division 3A

St Senan’s v Dromin Athlacca Banogue

St Patrick’s v Newcastlewest

Askeaton Ballysteen Kilcornan v Mountcollins GAA

Under 13 Football Division 2 Shield semi final

Bruff v Newcastlewest

Na Piarsaigh v Hospital Herberstown

Under 17 Hurling Division 3B

Dromin Athlacca Banogue v Blackrock

Claughaun St Patricks v Caherline

Gleann Rua v South Liberties

Under 17 Football Division 2B

Ballybrown v Na Piarsaigh

Dromin Athlacca Banogue v Mungret St Pauls

Newcastlewest v St Senan’s  at 18:45

Killacolla Gaels v St Kierans

Belvile Gaels v Pallasgreen

Dromcollogher Broadford v Shannon Gaels Athea

Under 13 Football Division 3 Shield semi final

Ballylanders v Mungret St Pauls

Knockaderry v Caherconlish at 18:45

Under 15 Hurling Division 2 Champsionship semi final

Adare v Gleann Rua

Under 17 Football Division 3B

Caherconlish v Hospital Herbertstown

Cappamore v Bruff

Ballylanders v Galtee Gaels

Ballybricken Bohermore Fedamore v Coshlea Gaels

Under 15 Hurling Division 3 Shield semi final

Caherline v Askeaton Ballysteen Kilcornan

Croagh Kilfinny Rathkeale v Cappamore

RESULTS FOR SEPTEMBER

RESULTS 8TH-14TH SEPTEMBER

DOWNLOAD RESULTS

RESULTS 8TH-14TH SEPTEMBER

DOWNLOAD RESULTS

RESULTS 8TH-14TH SEPTEMBER

DOWNLOAD RESULTS